Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna

Psychoterapia to zbiór technik leczących lub pomagających leczyć różnorodne choroby oraz kłopoty dotyczące psychologii jednostki. Wspólną cechą wszystkich form psychoterapii jest – w przeciwieństwie do leczenia czysto medycznego – jej międzyludzka relacja.

Psychoterapia dzisiejsza rozwinęła się oryginalnie jako łączna część psychoanalizy, lecz obecnie jest dostosowywana i udoskonalana też przez inne szkoły psychologii, takie jak psychologia Gestalt i psychologia poznawcza.

W obecnym rozumieniu medycznym należy jednak podzielić to, co powszechnie nazywa się psychoterapią, na dwie istotnie różniące się od siebie dyscypliny – psychoterapię i pomoc psychospołeczną. Psychoterapia w ścisłym sensie jest rekomendowaną metodą leczenia zaburzeń nerwicowych (obecnie należących do zaburzeń lękowych) i zaburzeń osobowości. Wsparcie psychospołeczne jest to „pomaganie” – w obszarach gdzie nie ma konkretnej diagnozy, ale jednak pacjent żąda profesjonalnego wsparcia psychologicznego. Oczekiwanym skutkiem psychoterapii są modyfikacje zachowań i wzorców pacjenta, jak też na wzrost jego zdolności emocjonalnych, np. na powiększenie zakresu samokontroli, radzenie sobie z lękiem lub stresem, podniesienie poczucia własnej wartości, poprawę kompetencji do budowania relacji, współpracy tudzież porozumiewania się z innymi ludźmi, bądź na poprawę swojej zachęty do działania.

Wsparcie psychologiczne dla par warszawska Konflikty lub problemy w końcu pojawiają się w każdym związku. Partnerzy rozwiązują je używając własnego arsenału środków. Większość małżeństw jednakże, z biegiem lat, dochodzi do sytuacji, w której części problemów nie może już rozwikłać, nie może o nich komunikować i wszelkie wcześniejsze techniki radzenia sobie z nimi szwankują. Potrzeba znalezienia innych metod radzenia sobie z kłopotami nieraz przyjmuje niebezpieczny bieg – wielokrotnie jest to zdrada, oddawanie się niebezpiecznym zajęciom, albo izolacja. Pośród niedestrukcyjnych metod rozwiązywania trudności czy poszukiwania dróg rozwoju relacji jest terapia par(terapia po angielsku – English speaking psychotherapist in Warsaw ). Wiele partnerów wspólnie pracując nad swoim związkiem odkrywa sposoby by być bliżej nie tylko z małżonką lub małżonkiem, ale również zbliżyć się do własnych ważnych doświadczeń oraz przekonań. Rezultatem takiej pracy psychologicznej jest lepsza komunikacja, bardziej korzystna atmosfera i większe zadowolenie ze wspólnego zycia. Część związków decyduje się na psychoterapię wcześniej – przed tym jak ich problemy okażą się ich przerastać – jako procedura pomocy i rozwoju swojego małżeństwa.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 41 (ostatnio: 01.08.2020 20:58:00)
  • yahoo: 3 (ostatnio: 21.10.2016 15:21:05)

Podlinkuj wpis:

Leave a comment